Atmosféra Vánočního setkání projektu Začni správně ovládla Courtyard by Marriott v Brně

Druhý adventní víkend se v brněnském Courtyard by Marriott odehrálo Vánoční setkání „Životní pohoda“ projektu Začni správně. Více jak šedesát mladých lidí z celkem osmi dětských domovů, dva mlaďoši, co již domov opustili a tři moravští mentoři se nechali inspirovat hosty setkání. Tito se podělili o své životní, ne vždy jednoduché příběhy, a inspirovali mladé svojí cestou, která vedla k úspěchům v osobním i profesním životě.

Vánoční setkání zahájila a všechny přítomné přivítala Marcela Dytková, koordinátorka projektu Začni správně. Po chvíli předala slovo i mikrofon Petru Jandovi, řediteli Courtyard by Marriott, který všechny přivítal a podělil se o svůj životní příběh. Mladým lidem pohovořil o práci v hotelu a nabídl jim zde zaměstnání. Následoval příspěvek na téma Zahraniční stáže pro znevýhodněnou mládež s Terezou Vlčkovou z romského střediska DROM a Martinou Hrejsemnou, mentorkou projektu Začít znovu II. Mladý úspěšný manažer Mikuláš Hurta vedl dále inspirativní workshop a přednášku o životním přístupu, hodnotách a jejich správném nastavení. Podělil se také o svůj životní příběh a zkušenosti. Svůj příběh vyprávěl po společné obědě Rafael Cantillo. Také on nabídl možnost brigád a práce pro děti z dětských domovů ve své brněnské kavárně. V průběhu setkání provoněného vánoční atmosférou hráli na kytaru bratři Adam a Tomáš Sokolovi z Dětského domova Frýdek-Místek. Daří se jim a snaží se dále více prosadit. Mají za sebou například vystoupení s Markétou Konvičkovou a Vašo Patejdlem. Pavla Sutton, Lektorka projektu Začni správně ukončila vánoční setkání povídáním o motivaci a pozitivním myšlení. Mlaďoši odcházeli s příjemným pocitem, vánočním naladěním i malým dárkem od společnosti yourchance.

„Moje kolegyně, koordinátorky Vlasta, Marsi, Andrea i já jsme měly ze setkání obrovskou radost. Účast byla hojná a podařilo se nám propojit celou Moravu – od severu po jih. Mladí se měli možnost více poznat mezi sebou a najít si třeba i nové kamarády. Regiony se propojily. Všichni jsme odcházeli s úsměvem na tváři. Osobní příběhy Rafaela i Mikuláše pro nás byly velmi inspirativní, protože to v životě také neměli úplně jednoduché,“ zhodnotila celou akci spokojeně Marcela Belicová, manažerka projektu Začni správně a koordinátorka mentorů pro Moravu.