Hustone máme problém! Mládež z dětských domovů si v Hradci Králové vyzkoušela, jak pracovat efektivně v týmu

Společnost yourchance o. p. s. uspořádala další ze série víkendových tematických setkání s mládeží z dětských domovů. Tentokrát v sobotu 27. června v krásném prostředí skautské klubovny v Hradci Králové. Setkání s podtitulem „Hustone, máme problém!“ se zúčastnilo třináct mladých ze tří dětských domovů – Broumov, Lánov a Sedloňov.

Týmová hra „Houstone, máme problém!“ měla prověřit především to, jak spolu mladí dokáží spolupracovat. Jednotlivé týmy postupně plnily různě obtížné úkoly a ty, které všechny úspěšně absolvovaly, si v závěru postavily model vesmírné rakety. „Sice nám chvíli trvalo, než jsme pochopili princip hry, nakonec jsme to ale zvládli a z toho mám velkou radost! Setkání se mi moc líbilo,“ pochvalovala si jedna z účastnic, Martina z dětského domova Sedloňov. Spokojená byla i lektorka Michaela Šotolová: „S mlaďochy se mi pracovalo moc dobře. Překvapilo mě, že i když se mezi sebou v týmu neznali, zvládli to bez větších obtíží. Po pomalejším rozjezdu přišli na to, že bez kooperace s ostatními týmy a bez precizní komunikace, nedokáží sami vůbec nic. Líbilo se mi také to, jak zvládli práci pod tlakem. Na druhou stranu bych ale do příště poradila větší soustředěnost při práci s textem.“

Tematická setkání jsou součástí dlouhodobého projektu yourchance o. p. s. nazvaného Začni správně zaměřeného na integraci mládeže z dětských domovů.

„Skautskému středisku K. Šimka v Hradci Králové bych touto cestou velmi ráda poděkovala za poskytnutí perfektních prostor pro zorganizování akce,“ uvedla koordinátorka projektu Začni správně v Královéhradeckém kraji Kateřina Hrnčířová.