Jak se stát podnikatelem a profíkem ve svém oboru zjišťují na Zámku Vilémov mladí z dětských domovů

Letní podnikatelský kemp – tradiční, rozvojovou akci pro mladé z dětských domovů a pěstounských rodin pořádá a organizuje Nadace ZET profesora Milana Zeleného ve spolupráci se společností yourchance o.p.s. a Českou manažerskou asociací. Setkání plné pozitivní energie a užitečné inspirace se koná od čtvrtka 6. srpna do neděle 9. srpna 2020 na Zámku Vilémov, na Vysočině. Účastníci se zde setkají s úspěšnými lidmi, seznámí se se základy podnikatelského „řemesla“ a zkusí si sestavit vlastní podnikatelský plán, který budou v závěru akce prezentovat před ostatními. 

Jméno je moje značka. Spolupráce a spoluodpovědnost. To jsou jen některá z témat podnikatelské gramatiky, se kterou se účastníci kempu od včerejška seznamují prostřednictvím her, příkladů dobré praxe a plněním individuálních a týmových úkolů. Informace a praktické zkušenosti při tom čerpají od zkušených podnikatelů a manažerů, kteří jim jsou také mentory při přípravě osobních podnikatelských modelů pro závěrečnou nedělní prezentaci před ostatními účastníky a před odbornou porotou.

Na setkání se účastníci učí, jak se stát dobrým zaměstnancem, živnostníkem, profesionálem ve svém oboru nebo podnikatelem. Cílem není dávat někomu ryby zdarma, ale naučit je efektivně ryby lovit a díky tomu se umět postarat o sebe a svou budoucí rodinu.

Pozvání na letní podnikatelský prodloužený víkend 2020 přijala řada významných a zajímavých osobností, mezi nimiž jsou například prezident České manažerské asociace Petr Kazík, investor Václav Sušeň, manažer Dušan Pavlů, matematička, vysokoškolská profesorka a někdejší politička Jana Ryšlinková, Gita Fuchsová, dřívější velvyslankyně ČR v Keni a v dalších osmi afrických zemích. Nechybí však ani dřívější účastník podnikatelského kempu Jan Oulehla, který před třemi lety inspirován touto akcí založil vlastní, úspěšně fungující, cateringovou firmu „Honzovy řízky“.

„Je mi ctí, že yourchance již pět let spolupracuje s Nadací ZET prof. Milana Zeleného. Děkuji za to, moc si toho vážím… Podnikatelský kemp je výbornou příležitostí pro osobní rozvoj mladých lidí z dětských domovů. Na organizaci této akce rádi spolupracujeme v rámci našeho integračního projektu Začni správně. Je skvělé vidět, že se podnikatelský kemp stal jakýmsi odrazovým můstkem už několika úspěšných podnikatelů,“ vysvětluje ředitelka yourchance o. p. s. Jana Merunková.