Letní podnikatelský kemp: Nejlepší projekty mladých obdržely cenu

4. ročník Letního podnikatelského kempu pro mládež z dětských domovů a sociálně slabých rodin se koná na zámku Vilémov v termínu 15. 7. – 21. 7. 2019. Projekt pořádá a organizuje Nadace ZET profesora Milana Zeleného ve spolupráci s Českou manažerskou asociací a společností yourchance o.p.s. Cílem programu kemp je seznámit mladé lidi s tím, co je to být dobrým zaměstnancem v podniku, stát se profesionálem ve svém oboru anebo začít podnikat.

Program kempu je zaměřen na vytvoření si vlastních byznys modelů, které mohou být rozvojové, na ujasnění si svého vlastního potenciálu znalostí a dovedností nebo přímo zaměřeny na rozvoj svého podnikatelského nápadu. Projekt cílí na edukaci a osobní rozvoj jednotlivých účastníků a zdůrazňuje zodpovědnost za uplatnění se na trhu práce. Klíčovým posláním kempu je příprava mladých lidí na úspěšné zařazení do běžného života po odchodu z dětského domova nebo azylových domů.

Kempu se zúčastnilo 15 mladých lidí z celé České republiky a ze Slovenska.

V sobotu dopoledne proběhlo vyhodnocení vypracovaných projektů mladých účastníků v pořadí:

 1. místo Ladislav Šenkyřík – mobilní aplikace pro fitness centra / která sdružuje trenéry, fitness centra a zájemce o zdravý životní styl a usnadňuje jejich spolupráci.
 1. místo Gabriela Sedláčková – Pancake house – nabídka bramborových palačinek podle receptu po babičce – verze sladká, slaná, vegetariánská.
 1. místo Petr Havelka – restaurace „Kozí bouda „zaměřená na využití zdravých lokálních potravin od farmářů při přípravě jídel a prodej mléčných výrobků.

Cena yourchanceGabriela Sedláčková, Darina Nunhartová (Obdržely knihu Velké ženy z malé země), Renata Mrázová (Získala on-line film Myšlením k bohatství).

Cena profesora Milana Zeleného – Petr Havelka

Ocenění si odnášelo všech 15 účastníků kempu za svou aktivní práci při vytváření svých podnikatelských projektů.

V předchozích třech ročnících kempu nám vznikly start-up, se kterými nadále spolupracujeme v roli jejich mentorů.

 1. ročník kempu 2016: start up – Usušeno, Štěpán Serbus – sušené ovoce, www.ususeno.cz
 2. ročník kempu 2017: start up – brazilské bistro Brafo, Filip Horáček – fast food
 3. ročník kempu 2018: start up – Honzovy řízky, Jan Oulehla – www.honzorvyrizky.cz
 4. ročník kempu 2019: start up bude vybrán z výše oceněných míst

Složení Hodnotící komise: 

 • Nadace ZET: profesor Milan Zelený, Martin Rada – CEO AGROTEC a.s., Olga Girstlová – podnikatelka,Kristina Soukupová – podnikatelka, Jana Víchová – koučka a mentorka
 • yourchance: Jana Merunková, spoluzakladatelka a ředitelka yourchance o.p.s.
 • ČMA: Milan Mostýn, ředitel komunikace a tiskový mluvčí ČMA
 • Sponzoři: Dušan Pavlů – OVB Allfinanz, a.s., Luděk Hanáček – Deloitte CZ Services s.r.o.,Maxim Dužek – projekt Podnikni to!

Projekt kempu podporují významní podnikatelé, úspěšní manažeři, malé a střední firmy a živnostníci, kteří se osobně zúčastní programu kempu. Zde mají přímou komunikaci s mladými lidmi, kterým finančně podpoří jejich účast na kempu. Díky tomu vzniká neformální atmosféra osobních setkání a příjemných diskusí nad různými tématy.

Své zkušenosti z podnikání v letošním 4. ročníku kempu přijedou předat významní a úspěšní podnikatelé:

Pondělí 15.7.:      Peter Krištofovič – zakladatel finanční skupiny Arca Capital a.s.; Libor Hoření – zakladatel portálu Top recepty

Úterý 16. 7.:         Jannis Samaras – zakladatel Kofola, Ugo

Středa 17.7.:         Petr Ludwig – GrowJOB, autor knihy Konec prokrastinace

Čtvrtek 18.7.:       prof. Milan Zelený, uznávaný česko-americký ekonom

Pátek   19. 7:        Jan Smigmator, český jazzový zpěvák; Jan Vlachynský, zakladatel sítě netradičních brněnských barů

 

Nedílnou myšlenkou projektu je nalezení nových mentorů a spřátelených společností, které by se partnersky zapojily do projektu Letního podnikatelského kempu.

 

O letním podnikatelském kempu

Dlouhodobým posláním kempu je příprava mladých lidí na úspěšné zařazení do běžného života po odchodu z dětského domova nebo azylových domů. Seznámit má mladé lidi s tím, co je to být dobrým zaměstnancem, ukázat, jak se stát profesionálem ve svém oboru a hlavně, jak začít podnikat a předat mladým lidem informace, znalosti, a inspiraci dobrých příkladů. Program klade důraz na vzdělávání a osobní rozvoj jednotlivých účastníků. Podporuje a vytváří jejich zodpovědnost za uplatnění na trhu práce a v podnikání. Je zaměřen na tvorbu vlastního podnikatelského modelu každým z účastníků. Projekty mohou být rozvojové, zaměřené na vyjasnění vlastního potenciálu znalostí a dovedností, ale i přímo realizační vlastních podnikatelských nápadů.