Mezinárodní filmový festival a karlovarský Bagel Lounge podpořily děti z dětských domovů

Po celý festivalový týden mohly děti z dětských domovů poznávat originální atmosféru prestižního karlovarského filmového festivalu. Tento rok věnovala produkce karlovarského festivalu pro naše mladé z dětských domovů osm Festival Passů. Vyhlášený Bagel Lounge v centru města pak podpořil projekt Začni správně obecně prospěšné společnosti yourchance a v pátek 5. 7. se zde odehrála autogramiáda ArteFondu Jiřího Mádla.  

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je každoročně největší filmová událost v České republice a nejprestižnější filmový festival ve střední a východní Evropě. Jako jeden z nejstarších je zařazen do kategorie A, stejně jako například festivaly v Cannes, Berlíně a Benátkách. Mezi filmaři, buyery, distributory, sales agenty a novináři je považován za nejdůležitější událost ve střední a východní Evropě vůbec. Každý rok představuje okolo 200 filmů z celého světa a pravidelně se na něm objevují slavní a významní filmoví tvůrci. O to více si vážíme darovaných Festival Passů pro naše děti, které se každý den na festivalu prostřídaly. Mlaďoši tak mohli zažít kouzlo festivalu, navštívit vybrané filmové projekce, potkat známé osobnosti ze světa filmu a kultury, absolvovat další doprovodné akce, ale i zkusit dobré jídlo a pití, které k prožitku z festivalu patří. „Nejvíce jsme si všichni užili festivalovou lázeňskou kolonádu, kde jsme ochutnali snad všechny léčivé prameny. V hotelu Thermal jsme se prošli po červeném koberci, po kterém chodí i filmové hvězdy. Bavilo nás pózovat a fotografovat se na úplně stejných místech jako všichni ti slavní, herci, herečky a filmoví tvůrci,“ popisuje návštěvu Hanka z dětského domova v Solenici.

Bagel Lounge a autogramiáda ArteFondu Jiřího Mádla

Oblíbený podnik v centru města nabídl po celý týden trvání festivalu podporu dětem z dětských domovů a pěstounské péče. Desítky návštěvníků všech věkových kategorií zavítalo sem v pátek 5. 7. na autogramiádu ArteFondu Jirky Mádla. Kromě focení hovořil tento herec, režisér a scénárista se svými fanoušky nejen o svých uměleckých plánech, ale zejména o svém úspěšném dobročinném projektu ArteFond.

 „Finanční negramotnost dětí z dětského domova nám není lhostejná, ostatně nikomu by neměla být. Děti jsou naše budoucnost, a proto jsme rádi, že jsme se alespoň takto mohli připojit k projektu Začni správně a pomohli šířit tuto myšlenku. V tento projekt věříme, neboť má opravdový smysl,“ dodává ke spolupráci Kristýna Gabalcová, PR asistentka Bagel Lounge.

ArteFond Jiřího Mádla – fond pro talentované mladé lidi z dětských domovů

Prostředky ArteFondu jsou určeny na rozvoj umělecky nadaných dětí z dětských domovů a pěstounských rodin. Cílem je rozvoj mladých talentů, jejich odborné vedení a podpora ve studiu uměleckých škol, ale i v zájmové činnosti, ať už jde o herectví, hudbu, tanec, fotografii a samozřejmě filmové profese a multimédia. Konto ArteFondu spravuje obecně prospěšná společnost yourchance.

„Vážíme si podpory organizátorů festivalu – této oslavy světové kinematografie, kteří dětem z dětských domovů umožnili být její součástí a zažít neopakovatelnou festivalovou atmosféru. Děkujeme také Bagel Lounge za příležitost uspořádat autogramiádu s Jirkou Mádlem na podporu jeho ArteFondu a podporu projektu Začni správně a mladých lidí odcházejících z dětských domovů do samostatného života. Podpory využijeme například na příspěvky na rekvalifikaci, získání řidičského průkazu i další individuální podporu,“ uzavřela aktivity a spolupráci v Karlových Varech Gabriela Křivánková, spoluzakladatelka a předsedkyně správní rady yourchance.

Děti z dětského domova Solenice na červeném koberci

19ML5664