Mlaďoši ze Začni správně nakoukli do zákulisí hotelu Courtyard by Marriott Prague City

V sobotu 26. ledna měli mlaďoši ze Začni správně z Prahy a Středních Čech jedinečnou příležitost v rámci jednoho z tématických setkání projektu nahlédnout do zákulisí hotelu Courtyard by Marriott Prague City na Floře a dozvědět se mnoho zajímavostí ze světa zaměstnávání od předních odborníků z oboru.

V první části nám Miroslav Krajsa z dánské firmy JYSK představil možnosti zaměstnání na jejich pobočkách po celé republice a přiblížil mlaďochům průběh pracovních pohovorů. Jako zkušený náborář jim prozradil, čeho by se na budoucích pohovorech měli vyvarovat nebo jak má vypadat správně napsaný životopis. V jeho programu nechyběla ani zábavná vědomostní online hra zakončená předáním cen třem vítězům z řad našich mlaďochů.

Ve druhé části setkání se slova ujalo vedení hotelu, který celou akci zaštítil. Pan ředitel Martin Žídek, slečny z HR oddělení Tereza Porubová a Martina Kolešková i celý personál hotelu nabídli mlaďochům nezapomenutelný zážitek v podobě komentované prohlídky hotelu zaměřené na jednotlivé profese v hotelnictví. V přednášce, která prohlídce předcházela, se všichni dozvěděli, jaké to vlastně je v hotelnictví pracovat jako brigádník i stálí zaměstnanec. Pro některé bylo překvapením, jaké je platové ohodnocení číšníka či kuchaře nebo kolik postelí musí za den převléknout pokojská.

Za tým Začni správně moc děkujeme všem, kteří se na sobotním setkání podíleli. Perfektně připravené zázemí, občerstvení i program jsme si moc užili a věříme, že inspirativní příběhy i praktické rady, které zazněly, si všichni přítomní vzali k srdci.

 

Tereza Pelikánová

Koordinátor pro Prahu

 

Foto: Zdeněk Bartko