Kde se s námi můžete potkat

Připravujeme

Čeká tě odchod z dětského domova nebo se na odchod teprve připravuješ a přemýšlíš, jak na to? Přijď na setkání HURÁ DO ŽIVOTA a pojď s nimi probrat, jaké to asi bude. Můžeš se těšit i na hosty v podobě bílých vran - mladých lidí, kteří prošli dětským domovem a dnes stojí na vlastních nohou. Podělí se s tebou o zkušenosti, své úspěchy i některé pády. Navíc zjistíš, že na některé věci opravdu nemusíš být sám. Těšíme se na tebe!
On-line akce na téma rodinné právo se bude věnovat rodičovské zodpovědnosti, právům a povinnostem rodičů vůči dětem a dětí vůči rodičům. Probereme také vyživovací povinnosti. Lektorkami setkání budou JUDr. Renata Šínová a Ph.D., Mgr. Michaela Sigmundová, Ph.D. Těšíme se na setkání s Vámi!
téma upřesníme

4.-8.7. 2022 Letní kadeřnická škola

4.7. - 8.7.Praha, kadeřnický salón Vavruškovi
Studuješ na kadeřníka/kadeřnici a kadeřnické řemeslo tě baví? Je to tvůj život a směr, kterým chceš jít, zdokonalovat se a nemít ve svém regionu konkurenci? Pak jsi tu správně a ucházej se o místo v Letní kadeřnické škole 2022. Získáš praxi, naučíš se nové triky ve střihu, barvení, znalosti z kolometrie, techniky baláží a vyzkoušíš si účesy, které jsi ještě nedělal.

Právo do dětských domovů, téma setkání: Trestní právo a domácí násilí, 14. 9. od 16 do 17 hodin

14.9. - 14.9.on-line
Na setkání si budeme povídat o tom, co je to trestný čin, co vše se skrývá pod pojmem domácí násilí a jak je rozeznat. Dozvíte se, co v tomto případě může člověk dělat. Uslyšíte také perličky z praxe trestního práva. Lektorem bude Doc. JUDr. Filip Ščerba, Ph.D.

Právo do dětských domovů, téma setkání: Pracovní právo, 15. 12. od 16 do 17 hodin

15.12. - 15.12.on- line
Na předvánočním setkání projektu Právo do dětských domovů získáte informace z práva pracovního. Dozvíte se, jak uzavřít pracovní poměr, jaká jsou práva a povinnosti zaměstnance, jak pracovní poměr ukončit a další náležitosti a souvislosti, které s pracovním právem souvisí a které je dobré při vstupu na pracovní trh znát (ať už z pozice zaměstnance nebo brigádníka).