Mentoring pro mlaďochy

Měl bys rád svého mentora?


Kdo je mentor

Mentor je obvykle zkušenější či starší člověk, který se stará o mladšího a méně zkušeného svěřence (mentee), je mu oporou i rádcem, pomáhá mu lépe poznat sebe sama, svůj potenciál a své schopnosti.

Mentor pro tebe bude:

  • parťákem do života,
  • průvodcem životem „tam venku“,
  • pozitivním vzorem, který můžeš následovat,
  • kritikem, který ti bude nastavovat zrcadlo reality,
  • člověkem, se kterým se můžeš společně radovat z úspěchů a splněných snů.

Mentorský vztah je založen na vzájemné spolupráci dvou rovnocenných partnerů, na důvěře a respektu.


Měl bys rád svého mentora nebo mentorku?

Napiš nám. Společně vše probereme...

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Rozhovory s mentory a mentee

Co řekli mlaďoši o mentoringu...

"Jsem táta a díky Začni správně mám malého ve své péči. Pomohli mi se vším. Bydlíme v projektovém bytě a navíc mám super mentorku, která mi taky dost pomáhá. Třeba s vařením".

Adam

„Na svojí mentorce mám rád, že mě nebere jako cizího, i když nepatřím do její rodiny.”

Robin

„Je těžké najít člověka, se kterým si sednete se vším všudy. To se nám stalo. Petrovi děkuji, že mi pomáhá nejen s úřady, hospodařením s penězi, ale i radami do života tím správným směrem."

Josef

„Mentor je pro mě kamarád. Podá mi pomocnou ruku, když potřebuji, a to kamarádi dělají. Můžu mu říct, co mě trápí, svůj názor a taky, co se mi nelíbí. Musím říct, že ještě před pěti lety bych na mentora ani nepomyslel. Říkal jsem si, co by se mi pletl nějaký cizí člověk do života, ale teď to vidím úplně jinak. Pomohlo mi i to, když jsem viděl, co se děje u mě doma, v mé pravé rodině. Vlastní máma mě stáhne dolů, ale mentor pomůže. Moc nechápu děti, co mentory nemají a nechtějí je. Doporučil bych to každému.“

Robin

„Jsem zastáncem toho, že musí být někdo, kdo nás nějakým směrem vede nebo někam směřuje. Někdo, o koho se můžu opřít. Jsem zastáncem mentorského systému, který se osvědčil i u mě. Jenom je potřeba chtít, opravdu chtít, což velmi zdůrazňuji."

Miro