Patronka projektu


"Žádný mladý člověk, který kolem osmnáctého roku vyletí z hnízda, to nemá jednoduché. Co teprve ti, kteří se na bezpečnou náruč, výchovu a dohled vlastních rodičů spolehnout nemohli. Jsem ráda, že projekt Začni správně je v tom nenechá, ale naopak pomáhá a podporuje všechny účastníky s důrazem na individualitu jednotlivých osobností."

Eva Josefíková, herečka


Patroni v médiíchÚryvek z Costa Coffee Times

Vedle hraní jste také patronkou projektu Začni správně, který pomáhá vstoupit mladým lidem z dětských domovů do reálného života. Proč je vám tato oblast blízká?

Žádný mladý člověk, který kolem osmnáctého roku vyletí z hnízda, to nemá jednoduché. Co teprve ti, kteří se na bezpečnou náruč, výchovu a dohled vlastních rodičů spolehnout nemohli. Jsem ráda, že projekt Začni správně je v tom nenechá, ale naopak pomáhá a podporuje všechny účastníky s důrazem na individualitu jednotlivých osobností.

S dětmi jezdíte na letní tábory nebo různé kempy. Začni správně také každý rok v říjnu vyhlašuje ocenění Bílá vrána, které ukazuje úspěchy mladých lidí z dětských domovů. Naučila jste se od nich něco? Inspirují vás třeba?

Mě si děcka získala hned při prvním společném setkání, kterého jsem se zúčastnila. A to nejen svými nelehkými životními příběhy, ale hlavně svou bezprostředností, otevřeností, vtipem, nadhledem, silnou vůlí a odhodláním postavit se na vlastní nohy a „začít správně”. Přečtěte si jeden z dílů knihy Hejno bílých vran, kterou Začni správně vydává, a z těch neskutečných příběhů se jistě inspirujete a přiučíte i vy!

Celý rozhovor k přečtení zde