Dárky od dětí dětem do dětských domovů…

K Vánočním svátkům neodmyslitelně patří obdarovávání a větší sounáležitost mezi lidmi. Předvánoční atmosféra přinesla i hezkou iniciativu mezi dětskými domovy napříč ČR. Šlo o již druhý ročník Dárečkované s projektem Začni správně.

Projekt Začni správně společnosti yourchance pomáhá již téměř 12 let mladým lidem z dětského domova nebo pěstounské péče, aby se po odchodu osamostatnili a byli schopni žít plnohodnotný život. Funguje jako vzdělávací a konzultační projekt v oblasti práce, bydlení, financí, osobního rozvoje, terapeutické podpory, podpory talentů a stipendistů a je realizován po celé České republice. Také letos připravil projekt Začni správně Dárečkovanou pro dětské domovy.  

Dárečkovaná 2021 je druhý ročník posílání si vánočních dárků mezi dětskými domovy.Zapojit se mohl každý dětský domov a / nebo rodinná skupina z celé České republiky. Děti jednoho dětského domova vyrábí dárky pro další dětský domov. Z přihlášených domovů bylo vylosováno, kdo komu dárek posílá.  

Důležité při dárečkované bylo, aby dárek do dětského dorazil do Vánoc. Dárek nebylo třeba kupovat, mohli ho vyrobit děti z domova.  

Vše dopadlo na jedničku a dárky se do domovů dostaly v čas. Děti byly nadšené a vše fungovalo, jak má.

„Možnost udělat malou radost někomu v jiném dětském domově, obdarovávat se a tím se mezi sebou propojit je moc hezká myšlenka. Zapojíme se letos celý dětský domov,“ říká k vánoční akci pro dětské domovy vychovatelka Eliška z DD Litoměřice. 

Co zaznělo z dětských domovů ke smyslu a iniciativě Dárečkované?

„Máme pro vás dárek vyrobený z radosti a pro radost.“ 

„Jde o dobrý pocit, udělat někomu radost.                         

„Udělat radost, překvapit.“        

„Je to dobrý nápad, spojuje to děti i dospělé!“   

„Smyslem je zpříjemnit Vánoce dětem i z jiných domovů.“           

„Těšíme se na navázání nových kontaktů z dětských domovů, vyrobením dárků můžeme udělat radost dětem.“