Proběhl mentoring Day na zámku Hluboš

V sobotu 14. května hostily zámecké zahrady i sály zámku Hluboš setkání mentoringové programu Začni správně společnosti yourchance. Již fungující mentorské páry se měly možnost znovu setkat, utužit vztahy a prožít spolu trochu netradičně sobotní den. Ještě nenapojení mentoři a mladí dospělí se zase měli možnost seznámit a mentorskou spolupráci rozjet.

Setkáním provázely dámy yourchance Gabriela Štiková a Jana Merunkové. Veškeré aktivity se týkaly budování a posilování vztahu mentorů a mentee, spolupráce a důvěry. Mezi oblíbenou činnost patřilo kreativní kreslení, kdy měli účastníci pomocí originálních symbolů znázornit Vládce mentoringu. Další aktivita se věnovala lžím: rozpoznání pravdy a lži, jak sami účastníci se lží pracují a umí ji odhalit u druhých, jak ji ze svého života eliminovat apod.

Všichni zúčastnění si také pochutnali na polévkovém pikniku a užili si prohlídku zámku a přilehlých prostor, které se originálním a poutavým způsobem ujala Jana Merunková.

„Všechny aktivity byly skvělé a užil jsem si je. Moc mě bavilo seznamování s toaletním papírem a kreslení postaviček, které jsme pak museli představit. Byla to s vámi sranda,“ ohodnotil setkání mladík Martin z DD Solenice.

„Bylo skvělé konečně vidět děti naživo. Prostředí bylo fajn a kombinace aktivit a občerstvení fungovala skvěle,“ říká k setkání mentorka Hanka. Mentorka Radka se také podělila: „Setkala jsem se svým menteem Liborem. Moc přeji také dalším dětem, aby našly toho svého mentora. Všechny si ho zaslouží!“