ZS na cestách - den pátý - poslední den v Budapešti

07.12.2023

Dneska někdo vstával brzy, jiný až později. Kolem desáté hodiny za námi přijela Terka z Čech. Terka je člověk, který žil několik let v Budapešti. Dneska je už zpátky v Čechách, kde má svoje podnikání s potřebami pro fotografy, do Budapešti se ale ráda vrací.

Měly jsem tak skvělou průvodkyni, která zná nejen zajímavá místa, ale i život v Budapešti jako takový. Potom, co holky dojedly polévku jsme se vydaly na tržišté, kde jsme měly hodinový rozchod a mohly tak prozkoumat různé stánky a místní speciality, koupit dárky nebo něco dobrého na zub.

Po hodině jsme se potkaly u vchodu a rozdělily se na dvě skupiny. Jedna část šla s Terkou a druhá zůstala s Miladou a přesunula se potom na byt.

My, co jsme šly s Terkou jsme se přesunuly směr Rybářská bašta, kde byl nádherný výhled a Budapešť jsme viděly z nadhledu :-) Nahoře docela foukalo a nás se chytla zima, naštěstí byl kousek Starbucks, tak jsme toho využily a šly se zahřát.

Dále jsme navštívily Náměstí hrdinů, Národní divadlo a naší konečnou zastávkou bylo centrum s trhy a obchody. Některé z nás si koupily nové oblečení. Večer jsme natočily video, kde posíláme pozdrav z Budapeště. Mája, Viky, Terka a Naty šly večer za zábavou. Ostatní zůstaly na bytě a relaxovaly. Z celého týdne nás bolely nohy, ale stálo to za to.