Řekli o nás...

Pomohli mi v době, kdy jsem to nejvíce potřebovala a nejsem jediná komu pomohli se postavit na nohy. Začni správně je důležité v tom, že pomáhá začít žít reálný život po odchodu z DD. Sama mám s ZS dobré zkušenosti. Určitě je prospěšné takové organizace podporovat, jdou vidět za jejich prací úspěšné výsledky, jak naučit mladé lidi vkročit do života.dobré zkušenosti. 

Nikola

Když k nám přijeli z projektu Začni správně, tak mě zaujalo, co nabízejí. Dalo mi šanci na to, že nebudu sama, když odejdu z DD a že mi bude po celou dobu oporou. A získala jsem díky tomu nové přátele i mentora, na kterého se mohu vždy obrátit, když třeba koordinátor nemůže. Pracují tu lidé, kterým nejsou lhostejní mladí, kteří odcházejí z DD a jsou ochotni jim pomáhat. I když už mladí z DD odejdou a žijí si vlastní život, tak tu pro ně koordinátoři stále jsou. Tak prosím všechny, aby podpořili tento projekt. 

Martina

Protože organizace začni správně je smysluplná. Pomáhá mladým lidem se začleňovat do reálného života, vím že mě osobně naučily třeba jak se chovat u pohovoru, nebo jak a kde hledat práci. Nebo co platit - zdravotní a sociální pojištění. Nebo půjčky a proč si nepůjčovat. Dalo mi to skoro vše! Vím že z různých tematických setkání jsme se báli komunikovat a mluvit, a dnes už se nebojím mluvit a dokážu říci svůj názor.

Ladislav

"Určitě jim to pomůže víc si věřit a uspořádat si vlastní život. Každý má svoje plány, ale určitě je dobré mít k tomu někoho druhého, kdo jim dá oporu a podporu, anebo jim vysvětlí, že ta jejich současná cesta k ničemu nepovede a že by ji měli změnit. Navíc v mentorovi taky můžou najít fajn kamaráda jako mám já." 

Roman

Protože ukazuje dětem z dětských domovů ale také dětem z neúplných rodin jak se začlenit do života po odchodu z dětského domova. Pomáhá nastartovat jejich život správným směrem a dát jim do života rady, které jistě ocení. Začni správně je podle mého názoru třeba podpořit díky tomu co dělají ! Díky tomu jak pomáhají dětem a převrací jejich životy k lepšímu! 

Kateřina

Irena pro mě není jen mentor. Je pro mě něco jako rodina. Je to kamarádka, beru ji se vším. Teď jsme se dohodly, že k ní s malou o víkendu zajedeme. Moc se těším! Máme spolu hezký vztah.

Nátálie


"Běžte do toho. Když jsem vyšla z děcáku, měla jsem našetřeno a dostala jsem nějaké peníze i jako odchodné. Pak už jsem to nutné neměla z čeho platit. A byly tu problémy. Mentor nebo mentorka vám právě s tímto může pomoct. Probere s vámi nutné výdaje dospělého života, poradí, na co je třeba peníze mít a když už se do nějakých finančních problémů dostanete, nasměruje Vás, jak z toho ven… Všem to doporučuji."

Naty


Tato spolupráce mi dala víc, než se může na první pohled zdát. dost mě to posunulo a pomohlo se dostat ze složitých situací... Protože je to projekt, který je užitečný, a pomáhá lidem, co jsou v situaci, že například odchází z DD a nemají se na koho obrátit.  

Přemysl