ZS na cestách - den třetí - přesun Vídeň - Budapešť

05.12.2023

Dneska jsme vstávaly docela brzy, abychom dobalily vše potřebné, nasnídaly se a připravily se na cestu. Hned po snídani jsme měly schůzku s Veronikou Kracíkovou, která dělá průvodkyni po Vídni a jezdí na zoceánské lodi.

Vyprávěla nám svůj příběh, kdy zůstala sama se svým synem a měla dvě možnosti. Vrátit se zpět do Čech za rodinou, nebo si vybudovat své vlastní zázemi v zahraničí. Nakonec zvolila druhou variantu a zůstala v zahraničí. Hodně jsme si s Veronikou povídaly o tom, že je důležité se spolehnout sama na sebe a zamyslet se nad tím, co v životě chceme. A že v zahraničí je vždy určitá komunita Čechů a je potřeba udržovat dobré vztahy s lidmi kolem sebe.

Potom nás Veronika vzala na procházku. Clea, Viky a Maja se od nás postupně odpojily a šly nakupovat. Já a Naty jsme pokračovaly s Veronikou a došly až k soše Marie Terezie, kde byly adventní trhy. Tam jsme se rozloučily. Veronika si šla projít trasu, kterou půjde s turisty. A já s Naty jsme zašly na trhy, koupily si veliký preclík a pomalu se vracely zpátky do hotelu, kde už čekal zbytek. Maja se vrátila do hotelu s novinkou - novým piercingem :-)

V hotelu jsme se potkaly ještě s generálním manažerem hotelu Ibis Thomasem. Předaly mu naši nejnovější knížku Mentoring - cesta k prima životu a udělaly si s ním fotku. Hotelu Ibis patří velké poděkování, protože jsme měly příležitost strávit zde dvě noci a užít si vždy skvělou a bohatou snídani.

Pak už jsme vyzvedly kufry z hotelové úschovny a vydaly se tramvají na nádraží....bylo to trochu na poslední chvíly, tak jsme s kufry od tramvaje skoro běžely, abychom zvládly být na nástupišti včas...a jak jsem tak čekaly na vlak, ozvalo se hlášení, že náš vlak bude mít 60 minut zpozdění. 

Po hodině konečně vlak přijel, nastoupily jsme a těšily se na pohodovou cestu. V průběhu cesty ale hlásil vedoucí vlaku, že je potřeba vystoupit a počkat na další vlak. Vystoupily jsme tedy a čekaly až dojede vlak, mezitím jsme seděly na kufrech a Viky nám notovala vánoční písničky.

Do Budapešti jsme dorazily po 19hod. Došly k místu ubytování a přemýšlely, jak se dostaneme dovnitř. Nakonec nám dole otevřeli lidé, kteří šli ven a já, Viky a Maja jsme vyjely na průzkum, abychom zjistily, zda jsme správně a našly náš byt, kde jsme ubytované. Povedlo se. 

Byt je nádherný a je kousek od centra. Ubytovaly jsme se a Viky s Majou vyrazily objevovat večerní život. Jo a dneska k nám taky přišel Mikuláš, čert a anděl :-)