Aktuality

Něco se chystá. Děkujeme za spolupráci Český rozhlas, Michal Hnátek a Hana Baroňová velmi si toho vážíme. Jednu kapitolu pro nás četl i Lukáš Hlavica. Určitě je se na co těšit.

Se srdcem plným radosti oznamujeme, že tematické setkání zaměřené na lásku, komunikaci a zodpovědnost, které se konalo v Ostravě, bylo úspěšné a velmi inspirující. Mladí z Dětských domovů Úsměv Ostrava, Melč a Ostrava-Kunčice, stejně jako z SOS vesničky Havířov, předvedli skvělý výkon. Naše poděkování patří Hotelu Imperial za jejich pohostinnost a...

V květnu se v hotelu Imperial Ostrava uskutečnilo tematické setkání projektu "Začni správně👣". Hlavním tématem bylo "Jak najít práci nebo brigádu". Setkání se zúčastnili mladí lidé z Dětských domovů Melč, Havířov, Vrbno pod Pradědem, z organizace SOS Kotva Havířov, a také z Dětských domovů Úsměv Ostrava a Ostrava-Kunčice.

Na dnešním tematickém setkání jsme se zaměřili na kritické aspekty pracovního procesu – od tvorby skvělého životopisu, přes účinné metody hledání práce, až po psaní přesvědčivého motivačního dopisu a přípravu na pracovní pohovor.

Diskuse se zúčastnili koordinátoři projektů podporujících vstup mladých dospělých z dětských domovů a pěstounské péče do samostatného života, zástupci dětských domovů, zaměstnavatelů a vychovatelů. Účastníci sdíleli pozitivní i negativní zkušenosti z praxe a shodli se na důležitosti mentoringu a probíhajících podpůrných aktivit. Z pohledu...

Další inspirativní setkání v rámci projektu "Začni správně" se konalo v Ostravě, tentokrát s důrazem na chytré nakládání s penězi. Naším cílem bylo najít řešení, které by umožnilo mladým lidem z dětských domovů vykročit směrem k nezávislosti a zahájit bydlení mimo dětský domov. Diskutovali jsme o různých možnostech a za podpory hry Finanční svoboda...

Ve rámci světového týdne financí tzv. Global Money Week, který se konal v březnu 2023, jsme v dětských domovech pořádali besedy zaměřené na zdravé finanční návyky.

V únoru jsme zrealizovali tematické setkání s názvem "Postav se sám za sebe". Tato událost představovala důležitou příležitost pro sebepoznání, uvědomění si vlastních silných stránek a slabin, pochopení hodnoty sociálního kontaktu a budování kvalitních vztahů.
Dnešního setkání se zúčastnili mladí lidé z DD Melč, DD Havířov, DD Ostrava-Kunčice a...